Rehabilitacja po Covid-19

rehabilitacja po Covid-19

Rehabilitacja po Covid-19, czyli rehabilitacja dla ozdrowieńców opracowana została z myślą o przyspieszeniu powrotu pacjentów do pełnej formy. Rehabilitacja pocovidowa obejmuje działania mające na celu niwelowanie skutków choroby. W przychodni Medikar istnieje możliwość skorzystania z rehabilitacji ze stuprocentową refundacją na NFZ. Tu również pacjenci mogą skorzystać z innych rodzajów rehabilitacji, w tym rehabilitacji po endoprotezie kolana, rehabilitacji po endoprotezie biodra, rehabilitacji stawów skroniowo- żuchwowych, rehabilitacji ruchowej dla dzieci i dorosłych, rehabilitacji kardiologicznej.

Co obejmuje rehabilitacja po Covid-19 w Medikar?

W placówce Medikar dostępne są 3 pakiety rehabilitacyjne przygotowane z myślą o pacjentach z różnymi potrzebami.

Pakiet podstawowy 1 – dwutygodniowy (w tym 6 dni zabiegowych)

W ramach tego pakietu pacjent korzysta z konsultacji kardiologicznej i badań dodatkowych w tym EKG, echo serca, test wysiłkowy lub test marszowy. Bierze udział w terapii indywidualnej wg ustalonego indywidualnie programu rehabilitacji. Gdy turnus dobiega końca, każdy pacjent otrzymuje zalecenia do dalszego postępowania. Elementem tego pakietu są także ćwiczenia ogólnousrawniające z wytrzymałościowymi, trening wytrzymałościowy na cykloergometrze i szkolenie z Nordic Walking ze sprzętem do telemedycyny (jest to forma przygotowująca do rehabilitacji domowej). W ofercie jest również trening relaksacyjny i konsultacja psychologiczna.

Pakiet podstawowy 2 – dwutygodniowy (w tym 6 dni zabiegowych)

W tym pakiecie uwzględnione są wszystkie usługi dostępne w ramach pakietu podstawowego 1. Ponadto, pacjenci mogą skorzystać z rentgenu klatki piersiowej (zgodnie ze wskazaniami), spirometrii i badań laboratoryjnych.

Pakiet pełny 1 – trzytygodniowy ( w tym9 dni zabiegowych)

Obejmuje świadczenie dostępne w pakiecie podstawowym 1 oraz konsultację z dietetykiem.

Pakiet pełny 2 – trzytygodniowy ( w tym9 dni zabiegowych)

Obejmuje świadczenia uwzględnione w pakiecie pełnym 1 oraz rentgen klatki piersiowej (zgodnie ze wskazaniami), spirometrię, badania laboratoryjne.

 

Artykuł sponsorowany