Czy jest kolumbarium?

kolumbarium

Wiele osób decyduje się obecnie na pogrzeb kremacyjny. Spopielone ciało zmarłego trafia do urny. Czym jest kolumbarium? Czy warto zdecydować się na kremację?

Kolumbarium – czym jest?

Kolumbarium to miejsce pochówku. Ma formę prostopadłościennej budowli mieszczącej się na cmentarzu. To w niej umieszczane są urny z prochami zmarłych. Kolumbaria często położone są na cmentarzu zlokalizowanym przy krematorium, gdzie przygotowuje się do kremacji zwłoki.

Jest to miejsce, w którym możemy przechowywać spopielone ciała w urnach. Urny z prochami mogą być również umieszczane w katakumbach, grobach murowanych oraz grobach ziemnych.

Jak kwestia kolumbariów wygląda w Polsce?

Wygląd i gabaryty kolumbariów w naszym kraju nie są zdefiniowane prawnie. Pionowa ściana do przechowywania urn może być różnej grubości, wysokości czy szerokości. Zdecydowanie jednak jest to forma pochówku zajmująca mniej miejsca niż tradycyjny nagrobek.

Ściany na urny są najczęściej nie za wysokie, tak aby bliscy nie mieli trudności z umieszczaniem kwiatów czy zniczy. Jest to również ułatwieniem dla zakładów pogrzebowych zajmujących się sprzątaniem grobów.

Kolumbarium może wiązać się z kosztem nawet kilkunastu tysięcy złotych. Finalna kwota zależy od materiału, rozmiarów i rodzaju zdobień zewnętrznych.

Tradycyjny nagrobek czy kolumbarium?

Wiele osób nie wyobraża sobie innego rodzaju pochówku niż ten tradycyjny, gdy ciało w trumnie zostaje złożone w grobie. Rośnie jednak zainteresowanie pochówkami kremacyjnymi. Kolumbarium zajmuje mniej miejsca.

Zakład pogrzebowy Warszawa

Prestige to zakład pogrzebowy świadczący usługi pogrzebowe na terenie Warszawy i okolic. Pracownicy zakładu wykonują szereg czynności wiążących się z organizacją pogrzebu, jak również późniejszą opieką nad grobami. Zajmują się organizacją i obsługą ceremonii pogrzebowych, oprawą muzyczną czy też kwiatami na pogrzeb. Bliscy zmarłych mogą liczyć na ich profesjonalizm i dyspozycyjność.

Artykuł sponsorowany