Weselny catering dietetyczny – czy to dobre rozwiązanie?

weselny catering dietetyczny

Chyba nikomu nie trzeba opisywać, jak wygląda tradycyjne menu weselne w Polsce. Nasza kuchnia, także ta okazjonalna, należy do jednej z najcięższych na całym świecie. Statystyczny Polak wciąż nie wyobraża sobie dnia bez mięsa, ewentualnie dobrej kiełbasy. Mimo że w ostatnich latach catering dietetyczny stał się niesłychanie modny, mało komu stworzenie wyłącznie wegetariańskich potraw weselnych wydaje się rozsądnym pomysłem. A przecież catering dietetyczny może sprawdzić się także na tego typu uroczystościach, wystarczy jedynie podejść do niego z pomysłem!

Weselny catering dietetyczny – zorganizuj go z profesjonalistami!

 

Firmy polecające catering dietetyczny swoje usługi kierują nie tylko do zapracowanych osób, którym nie chce się gotować. Oferta dociera także na liczne imprezy okolicznościowe, do których zaliczyć możemy również wesela. Weselny catering dietetyczny pozwoli na:

 

  • stworzenie unikalnych dań, o których zaproszeni goście mówić będą jeszcze długo po uroczystości
  • zastąpienie ciężkich produktów mięsnych lżejszymi odpowiednikami pochodzenia roślinnego, dzięki czemu goście będą mieli więcej siły do biesiadowania
  • stworzenie egzotycznych kompozycji smakowych, które niektórzy poznają po raz pierwszy
  • połączenie tradycyjnej, polskiej kuchni z elementami kuchni świata, czego wynikiem będzie wielokulturowy smak na talerzach gości
  • zachowanie oryginalności weselnego stołu

 

Mieszane zestawy dla wszystkich gości

 

Zdarzyć się może tak, że zamawiający catering dietetyczny na wesele będą chcieli, aby w menu zawarto nie tylko dania dietetyczne, ale również tradycyjne, w postaci mięs, sosów i zup. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć kuchnię lekką z tradycyjną. Najważniejsze, by dać zaproszonym na uroczystość gościom prawo wyboru. Obok kotletów schabowych pojawić się więc mogą także kotlety sojowe lub z soczewicy. Różnorodność na stole to coś, co najbardziej napędza apetyt gości biesiadujących przy jednym stole. Jeśli chodzi o alkohol podawany na weselu, w większości ofert cateringowych nie jest on zawarty w ofercie. Organizatorzy wesela o zapas alkoholu w czasie uroczystości dbają już samodzielnie.

 

Weselny catering dietetyczny – ułatwienie w przygotowaniach

 

Kiedyś organizacja wesela wymagała zaangażowania niemal wszystkich członków rodziny. Do dziś w mniejszych miejscowościach bywa tak, że przed weselem najbliższa rodzina pary spędza czas w kuchni na przygotowaniach do ważnej uroczystości. Dziś catering dietetyczny lub staropolski rozwiązuje całą sytuację. Sztab specjalnie zatrudnionych ludzi przygotowuje specjalne potrawy, wskazane przez organizatorów. Mogą zostać przygotowane w oparciu o tradycyjne, polskie składniki lub stanowić nowoczesne, bardziej uwspółcześnione rozwiązanie, na co często zwracają uwagę młodzi. Jeśli obsługą gastronomiczną wesela zajmuje się profesjonalny catering dietetyczny – ubywa przynajmniej połowy problemów związanych z całą organizacją uroczystości. To najlepszy argument dla wszystkich niezdecydowanych.