Czego dowiesz się na zawodowym kursie kosmetycznym?

zawodowy kurs kosmetyczny

Victoria Derm w Warszawie to Centrum Kształcenia Medycyny Estetycznej i Kosmetologii, które prowadzi szkolenia i kursy kosmetyczne, kursy podologiczne, a także z zakresu medycyny estetycznej takie jak kurs osocze i fibryna. Dużym zainteresowaniem cieszy się zawodowy kurs kosmetyczny, który stanowi kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie kosmetyczki. Zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej, z dużym naciskiem na nabycie praktycznych umiejętności.

Victoria Derm – co ich wyróżnia?

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem, dla których kosmetologia to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Zajęcia odbywają się w bardzo małych – kilkuosobowych grupach, dzięki czemu każdy kursant otrzymuje tyle uwagi ile potrzebuje. Ośrodek przywiązuje największą wagę do jakości prowadzonych szkoleń, dzięki temu kursanci otrzymują nie tylko uprawnienia, ale przede wszystkim rzetelną wiedzę i umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu.

Zawodowy kurs kosmetyczny

Zawodowy kurs kosmetyczny W Victoria Derm to aż 192 godziny nauki! Firma systematycznie poszerza program szkolenia o nowe zagadnienia, dzięki czemu kursanci nabywają szereg umiejętności pozwalających im wykonywać innowacyjne zabiegi, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientek. Wśród nich możemy wymienić chociażby radiofrekwencję mikroigłową czy karboksyterapię. Wszystkie zabiegi wchodzące w zakres programu kursu są dokładnie omawiane, prezentowane oraz ćwiczone na modelkach. Instruktor analizuje wszelkie aspekty danego zagadnienia, w tym m.in wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu, możliwość łączenia z innymi zabiegami, techniki, wykorzystywane preparaty. Po przedstawieniu informacji, instruktor wykonuje zabieg na modelce. Następnie kursanci przystępują do wykonania zabiegu na modelkach, ale również uczestnikach kursu. Dzięki temu, mogą oni poznać odczucia jakie towarzyszą różnym zabiegom, a  następnie z łatwością opowiedzieć o nich klientkom, jeśli zachodzi taka potrzeba. Zajęcia mają miejsce w profesjonalnie wyposażonej sali. Ośrodek udostępnia preparaty, kosmetyki , materiały oraz sprzęt najwyższej jakości co sprawia, że kursanci mają zapewnione optymalne warunki do nauki.

Program zawodowego kursu kosmetycznego jest bardzo rozbudowany. Niektóre z zagadnień omawianych to wideodermatoskopia mająca na celu zdobycie informacji na temat stanu zdrowia skóry i jej przydatków, Lampa Wooda stosowaną do wstępnego diagnozowania skóry i paznokci. Uczestnicy kursu poznają zasady działania urządzeń takich jak korneometr oraz sebumetr. Poznają budowę skóry i jej funkcje oraz rodzaje cer i choroby skóry. Drenaż limfatyczny, elektrokoagulacja, laminacja brwi, jonofereza i mikrodermabrazja to tylko część zagadnień omawianych w trakcie szkolenia.

Artykuł sponsorowany