Profesjonalny dom opieki w okolicy Warszawy

dom opieki pod warszawą

Dom opieki, dom seniora, dom spokojnej starości. Pod każdą z tych nazw kryje się placówka, w której sprawowana jest opieka nad osobami starszymi. Idealnie, aby było to miejsce, w którym osoba starsza czuje się dobrze i otrzymuje profesjonalną opiekę medyczną. Niebagatelne znaczenie odgrywa również atmosfera – pełna szacunku i troski sprawi, że senior poczuje się częścią społeczności domu opieki. Interesuje Cię dobry dom opieki okolice Warszawy? Znamy takie miejsce, to Dom Opieki Św. Kosmy i Damiana  w Gawartowej Woli.

Dla kogo dom opieki w Gawartowej Woli?

Dom Opieki Św. Kosmy i Damiana to placówka, w której znajdą swoje miejsce osoby samotne, osoby, które przebyły udar, osoby po wypadkach czy też z niepełno sprawnościami. Opieką otoczone zostaną również seniorzy zmagającymi się z chorobami takimi jak Alzheimer, demencja czy choroba Parkinsona. Dzięki obecności wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników możliwe jest zapewnienie fachowej opieki nad pensjonariuszami. Czuwają nad tym m.in. fizjoterapeuta, rehabilitant, psycholog a także opiekunowie osób starszych.

Jakie są zalety Domu Opieki Św. Kosmy i Damiana?

Pierwszą z zalet już wymieniliśmy. Dom Opieki zapewnia pensjonariuszom fachową opiekę medyczną.

Na uwagę zasługuje oferta domu opieki. Pensjonariusze mogą skorzystać z pobytu stałego, czasowego, opieki dziennej. Dostępne są turnusy rehabilitacyjne, świąteczne a także wakacyjne – bez trudu więc każdy znajdzie wariant najbardziej mu odpowiadający.

Rehabilitacja również dostosowana jest do różnych potrzeb pensjonariuszy. W domu opieki wykonywane są kąpiele z masażem, inhalacje, kłady borowinowe. Pensjonariusze mogą skorzystać z aromaterapii i muzykoterapii. Dostępna jest również terapia zajęciowa pozwalająca seniorom odprężyć się i realizować pasje w towarzystwie innych mieszkańców domu.

Niewątpliwym plusem jest lokalizacja placówki. Dom Opieki położony jest w spokojnej okolicy sąsiadującej z Puszczą Kampinoską. Jednocześnie, zlokalizowany jest zaledwie 30 km od Warszawy. Na terenie domu znajduje się rozległy teren rekreacyjny umożliwiający regenerację i sprzyjający spacerom. Seniorzy mają również dostęp do siłowni zewnętrznej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych i na wózkach inwalidzkich.

Sam budynek został zaprojektowany z myślą o osobach niepełnosprawnych. Wybudowany bez progowo, bez barier, za to z ułatwiającymi poruszanie podjazdami. Uchwyty przy  toaletach, specjalne umywalki dla osób poruszających się na wózkach, bezprogowe prysznice to kolejne udogodnienia, o których warto wspomnieć.

Artykuł sponsorowany