Pielęgnacja skóry jesienią

pielęgnacja skóry jesienią

Jesień to pora roku kiedy zmieniają się warunki atmosferyczne a my sięgamy po adekwatne ubrania. Również nasza skóra po okresie letnim wymagania wprowadzenia pewnych zmian w zakresie codziennej pielęgnacji. Jak możemy odpowiednio zadbać o naszą skórę jesienią? Pielęgnacja skóry jesienią – poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym wasza cera będzie zadbana i  promienna.

Pielęgnacja skóry jesienią – sięgnij po nawilżające kosmetyki

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie skóry jesienią. Oprócz picia wody zaopatrz się w odpowiedni kosmetyki. Zamiast lekkiego środka wybierz bardziej nawilżającą alternatywę. Micelarna woda oczyszczająca może pomóc nawilżyć spieczoną skórę i wzmóc jej barierę ochronną chroniąc ją przed szkodliwymi skutkami nadchodzącej zimnej pogody. Nawilżający płyn do mycia twarzy pomoże usunąć martwy naskórek bez pozostawienia uczucia ściągnięcia i wysuszenia.

pielęgnacja skóry jesienią

Pielęgnacja skóry jesienią – kontroluj zmiany skórne

Zmiany pogodowe (poziom wilgotności i zmiany temperatury) mogą powodować powstawanie niechcianych wyprysków. Warto zaserwować swojej skórze maseczkę. Dobrym pomysłe będzie aplikacja maseczki z gliny. Maseczka z gliny oczyści i rozjaśni cerę co widocznie poprawi jej koloryt i stan. Maseczka pomoże usunąć zanieczyszczenia jednocześnie odżywiając skórę. Zyskamy promienną cerę, która z pewnością poprawi nam samopoczucie jesienią.

Wzmocnij barierę ochronną przed nadejściem zimy

Podobnie jak w przypadku oczyszczania warto sięgnąć po odpowiedni kosmetyk wybierając krem. Dodanie nawilżającego kremu do codziennej pielęgnacji to szybki, ale skuteczny sposób w walce z zapobieganiem nadmiernemu przesuszeniu skóry.

Nie zapomnij o ustach

Wargi często jako pierwsze odczuwają zimno. Spierzchnięte i łuszczące się usta znane są zbyt dobrze niejednej i niejednemu z nas jesienią. Koniecznie zadbajmy o ich odpowiednią pielęgnację jesienią. Zadbajmy o odpowiednie nawilżenie poprzez stosowanie kremów i pomadek nawilżających. Aplikuj nawilżające kosmetyki regularnie. Oprócz odpowiedniego nawilżenia nie zapomnij o natłuszczaniu. Naturalne środki są często najlepszym wyborem. Sięgnij zatem po oliwę z oliwek lub masło, które przyniosą ulgę spierzchniętym ustom. Czas na regenerację i odżywienie. Dostarcz odpowiednią dawkę witaminy E i A, allantoiny i gliceryny. Stosuj odpowiednią dietę bogatą w ryby, migdały i owoce takie jak winogrona.