Dom opieki – starość to tylko wiek!

starość w domu opieki

Przychodzi taki czas, gdy nasze ciało ustępuje naszemu umysłowi lub odwrotnie. O opiekę w ostatnich latach życia prosić możemy najbliższych. Nie każdy senior ma jednak na tyle udane relacje rodzinne, by móc cieszyć się regularnym kontaktem z najbliższymi i doświadczać ich miłości. Samotnych seniorów w Polsce wciąż przybywa, ponieważ doczekaliśmy czasów, gdy starość przestała kogokolwiek interesować. Starość się nie sprzedaje, nie przynosi zysków i należy ją zignorować tak, jakby nie istniała. Wszystko to nakręcają media. Na szczęście znajdują się miejsca, gdzie każdy senior wymagający opieki zostanie przyjęty z otwartymi ramionami.

Dom opieki Warszawa i okolice – pamiętaj, że nie jesteś sam!

Samotność i dolegliwości chorobowe łatwiej dają się oswoić, gdy mamy wokół siebie ludzi życzliwych i otwartych. Często okazuje się, że osoba zupełnie obca jest do nas znacznie bardziej przywiązana, niż członkowie naszej rodziny. W nowocześnie urządzonym domu opieki każdy senior może sobie pozwolić na:

  • regularne korzystanie z pomocy lekarskiej i psychologicznej
  • kontakt z rówieśnikami przebywającymi w placówce na tych samych zasadach
  • branie udziału w terapiach zajęciowych, gdzie obcuje się ze sztuką, rękodziełem, malarstwem, rysunkiem oraz rzeźbą
  • korzystanie z zasobów bibliotecznych
  • branie udziału w spotkaniach autorskich
  • poddawanie się rehabilitacji
  • zajęcia sportowe poprawiające kondycję
  • kontakt osobisty z najbliższymi, także na zasadzie odwiedzin i tymczasowych wyjazdów z placówki

Dom opieki Warszawa – zachwycające sąsiedztwo natury

Dzięki temu, że dom opieki położony jest na obrzeżach Warszawy, okolica jawi się jako niezwykły, wiejski krajobraz rodem z dzieł malarzy polskich początku XX wieku. Wszystkie widoki, które można zauważyć z okien, zachwycają tutaj każdego, kto się pojawi, niezależnie od tego, ile ma lat i jakie pomysły na życie. Otoczenie bujnej zieleni oraz lasów działa niezwykle kojąco na delikatną psychikę starszych ludzi, szukających w życiu już tylko odpoczynku, ukojenia i bliskości drugiego człowieka. Okoliczne lasy skrywają wiele skarbów –  w sezonie letnim cudownie jest wybrać się na jagody lub grzyby, których z każdym rokiem przybywa coraz więcej. Miejsce dalekie od szumu samochodów i głównych autostrad prowadzących do stolicy spodoba się każdemu, kto ma alergię na szum i wszelkiego rodzaju miejskie odgłosy, dokuczające przede wszystkim pacjentom ze spektrum autyzmu lub zespołem Aspergera.

Dom opieki Warszawa – starość i ostatni dom Twojego życia nie muszą być smutne!

Prowadzący dom opieki w Gawartowej Woli już od pierwszych chwil pobytu sprawią, że gruntownie zmienisz swoje nastawienie. Życie nie kończy się na ostatecznej przeprowadzce i czekaniu na odejście, ważniejsze jest rozwijanie pasji i poznawanie wciąż nowych ludzi, dzięki którym czujemy się potrzebni i otoczeni wszystkimi kolorami życia. W takich warunkach nie ma czasu uskarżać się na choroby, ani przesadnie wracać do przeszłości. W tym domu miłość do siebie i innych jest po prostu wartością nadrzędną!

Czytaj również:

Dieta osoby starszej w domu opieki

Artykuł sponsorowany